Program 6. – 7. 12. 2017

Oficiální pozvánka s programem

  • 17:45 – 21:00
    5. 12. 2017 – Společenský program – výlet lodí po Vltavě

  • 1. den – 6. 12. 2017

  • 08:30 – 09:30
    Registrace účastníků

  • 09:30 – 10:45
    A. Praha a UNESCO: Bez historie není budoucnost

    Moderuje: Jakub Železný, Česká televize

    Příspěvky VIP hostů:

    Petra Kolínská, náměstkyně primátorky hlavního města Prahy

    Jan Wolf, radní hlavního města Prahy pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví a cestovní ruch

    Yonca Erkan, HUL/Historic Cities Programme Coordinator, UNESCO World Heritage Centre

    Martin Sekera, statutární zástupce generálního ředitele Národního muzea

    (HLAVNÍ SÁL)

  • 10:45 – 11:15
    Přestávka na kávu a čaj

  • 11:15 – 12:30
    A. pokračování: Praha a UNESCO: Bez historie není budoucnost

    Moderuje: Jakub Železný, Česká televize

    Příspěvky čelných představitelů významných institucí:

    Naděžda Goryczková, generální ředitelka Národního památkového ústavu

    Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy

    Petr Konvalinka, rektor Českého vysokého učení technického v Praze

    (HLAVNÍ SÁL)

  • 12:30 – 13:30
    Pracovní oběd

  • 13:30 – 15:00
    B. Paralelní sekce

  • B1. VEŘEJNÝ PROSTOR V CENTRECH MĚST

    Moderuje: Jan Adámek, Sdružení Nového Města pražského

    Panelisté:

    Vladimir 518 - Umění ve veřejném prostoru

    Lukáš Žďárský - Jak vznikají komunity, oživování prázdných prostor

    Petr Kučera - Vizuální degradace veřejných prostranství

    Hana Třeštíková - Art District Praha 7

    (TOP SÁL)

  • B2. PLÁNOVÁNÍ ROZVOJE MĚSTA

    Moderuje: Petr Hlaváček, Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy

    Panelisté:

    Roman Koucký - Metropolitní plán

    Pavel Hnilička - Rohan City

    Irene Wiese – von Ofen - Essen

    Michael Devonshire - New York

    (HLAVNÍ SÁL)

  • B3. 25 LET V UNESCO: KLADY A ZÁPORY

    Moderuje: Jakub Železný, Česká televize

    Panelisté:

    Roman Fabeš, starosta Telče

    Dalibor Carda, starosta Českého Krumlova

    Jiří Skalický, ředitel odboru památkové péče Magistrátu hlavního města Prahy

    Nadežda Babiaková, starostka Banské Štiavnice

    (SÁL H)

  • 15:00 – 15:30
    Přestávka na kávu a čaj

  • 15:30 – 17:00
    C. Paralelní sekce

  • C1. ŽIVOT V CENTRU MĚSTA

    Moderuje: Jan Adámek, Sdružení Nového Města pražského

    Panelisté:

    Janek Rubeš - Jak to vidí občan

    Ondřej Kobza - Co dělá město místem pro život

    Serge Borenstein - Pohled investora

    Karel Doubek - Vliv cestovního ruchu a sdílené ekonomiky

    (TOP SÁL)

  • C2. HISTORICKÉ MĚSTO Z POHLEDU INVESTIC

    Moderuje: Petr Hlaváček, Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy

    Panelisté:

    Josef Pleskot - Pankrác

    Michael Turner - Nové směry a výstavba v lokalitách UNESCO

    Petr Palička - Masarykovo nádraží

    Jakub Cigler - Zástavba Vítězného náměstí

    (HLAVNÍ SÁL)

  • C3. UNESCO VE VÍRU UDÁLOSTÍ

    Moderuje: Jakub Železný, Česká televize

    Panelisté:

    Bénédicte Gaillard - Drážďany, život před a po vyškrtnutí

    Rudolf Zunke - Vídeň na pokraji vyškrtnutí?

    Alexej Vladimirovič Michajlov - Petrohrad: Ochrana památek dnes

    (SÁL H)

  • 18:00 – 23:00
    Společenský večer v Obecním domě

    18.00     Koktejl (Primátorský, Riegerův a Palackého salonek)
    19.30     Adventní písně, symfonický orchestr FOK a Hradišťan (Smetanova síň)
    21.30     Dinner Buffet (Primátorský, Riegerův a Palackého salonek)

  • 2. den – 7. 12. 2017

  • 09:30 – 11:00
    D. Paralelní sekce

  • D1. SMART & FRIENDLY: KOMUNIKACE MĚSTA

    Moderuje: Jan Adámek, Sdružení Nového Města pražského

    Panelisté:

    Vladimír Zadina - Smart City Praha

    Tomáš Jindříšek - Marketing měst

    Jan Čižinský - Čtvrť pro lidi

    Martin Dolejš - Podpora komunikace obyvatel s turisty

    David Bárta - Digitální technologie pro města

    (HLAVNÍ SÁL)

  • D2. KULTURNÍ IDENTITA MĚSTA

    Moderuje: Petr Hlaváček, Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy

    Panelisté:

    Ondřej Šefců - Jak vzniká falešné město

    Petr Zeman - Nová výstavba vs. vylidňování, prázdné domy

    Jan Sedlák, Miroslav Cikán - Management plán UNESCO

    Carla Toffolo - Vylidňování Benátek

    (SÁL H)

  • D3. MOŽNOSTI MEZINÁRODNÍ OCHRANY PAMÁTEK

    Moderuje: Jakub Železný, Česká televize

    Panelisté:

    Vlastislav Ouroda - ČR a UNESCO (historie a budoucnost)

    Jiří Vajčner - Perspektivy dalších zápisů

    Herbert Medek - Stuttgart, zápis EHL

    Vaidas Petrulis - Kaunas na seznamu EHL

    (TOP SÁL)

  • 11:00 – 11:30
    Přestávka na kávu a čaj

  • 11:30 – 12:30
    E. 25 ÚSPĚŠNÝCH LET V UNESCO – A JAK DÁL?

    Moderuje: Jakub Železný, Česká televize

    Odborné příspěvky

    Radomil Kašpar, předseda DSO České dědictví UNESCO a starosta města Litomyšl

    Petr Slepička, pověřený řízením Prague City Tourism

    Jiří Šmída, zástupce Botanického ústavu AV ČR - Průhonický park

    Závěry z diskusních sekcí

    Jiří Skalický, ředitel odboru památkové péče Magistrátu hlavního města Prahy

    Jan Adámek, předseda Sdružení Nového Města pražského

    Petr Hlaváček, předseda Gremiální rady Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy

    Slavnostní zakončení

    Jiří Skalický, ředitel odboru památkové péče Magistrátu hlavního města Prahy

    (HLAVNÍ SÁL)

  • 12:30 – 13:30
    Pracovní oběd