Aktuálně

Praha světová 2017

Videozáznam shrnutí klíčových závěrů Prahy světové 2017


Praha světová 2017 v metropolitní televizi PRAHATV

Odborníci budou mluvit o budoucnosti města


Historické centrum Prahy slaví 25 let na Seznamu UNESCO

V letošním roce si připomínáme 25. výročí zápisu Historického centra Prahy na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Oslavy výročí takto významné události, která v podstatě znamenala oficiální potvrzení výjimečné hodnoty historického centra Prahy v celosvětovém měřítku, 0doprovází řada odborných, kulturních i společenských akcí.


Praha nerealizovaná – doprovodná výstava ke konferenci Praha světová 2017

Za svou nevšední podobu vděčí Praha generacím architektů a stavitelů, kteří do úchvatné přírodní scenérie po staletí vkládali svá díla.


Historické centrum Prahy – 25 let památkou UNESCO

Hlavní město Praha a Vydavatelství MCU s.r.o. Český Krumlov Vás vítají na autorské výstavě fotografa Libora Sváčka, která vznikla u příležitosti letošního 25. výročí zápisu Historického centra Prahy na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.


Praha oslaví 25. výročí zápisu na Seznam UNESCO

Historické centrum Prahy letos oslaví 25. výročí svého zápisu na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Významné jubileum si Praha připomene na začátku prosince, kdy se v prostorách Nové budovy Národního muzea uskuteční konference Praha světová 2017. Souběžně s konferencí bude také připravena výstava na Václavském náměstí o nerealizovaných architektonických záměrech a vydání publikace rozhovorů o Praze optikou různých vědních oborů.